Jaki lokal wynająć na biuro?

Poradniki1 czerwca 2020, 10:29
 fot. pixabay.com

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wiążę się z koniecznością posiadania siedziby firmy. Tu w końcu będziemy pracowali oraz przyjmowali potencjalnych klientów czy kontrahentów. Większość przedsiębiorców oczywiście korzysta z opcji wynajmu lokalu.

Jaki lokal wynająć na biuro?

Lokal biurowy oczywiście lepiej wynająć zamiast od razu kupować nieruchomość. Pozwoli nam to, często już na początku działalności gospodarczej poczynić potrzebne oszczędności. Zwłaszcza, że na rynku jest naprawdę dużo ofert wynajmu lokali biurowych w różnych lokalizacjach.

Wystarczy przejrzeć ogłoszenia w portalu wynajmij24.pl:

https://wynajmij24.pl/dzialy/nieruchomosci/2714/1

Jeśli potrzebujemy lokalu typowo biurowego musimy określić czy będziemy szukali pomieszczenia, gdzie łatwo i szybko dostaną się nasi klienci i kontrahenci czy raczej zależy nam na spokojnym miejscu do pracy a klientów będziemy obsługiwali jedynie zdalnie lub poprzez dojazd do nich.

Wynajmujemy lokal biurowy w centrum miasta

Jeśli zależy nam na tym, aby klienci łatwo i szybko do nas trafili powinniśmy szukać lokalu biurowego do wynajęcia zlokalizowanego w centrum miasta, przy głównych ciągach komunikacyjnych i najlepiej na parterze – tam nasze reklamy na witrynie będą dobrze widoczne. Musimy jednak liczyć się z tym, że lokale umiejscowione na parterze, w centrum miasta, z miejscami parkingowymi będą dość drogie do wynajęcia.

Zadbajmy również, aby lokal biurowy miał duże okna, dzięki którym skorzystamy ze światła dziennego. Można także  rozważyć wynajęcie pomieszczeń w tzw. biurowcach – budynkach oferujących najem lokali. Z reguły są one dobrze zlokalizowane w miastach, z dobrą dostępnością komunikacyjną oraz odpowiednim parkingiem.

Bliskość miejsc postojowych dla samochodów będzie również ważnym czynnikiem wyznaczającym lokalizację naszego biura.

Dobrze zaplanuj biuro do wynajęcia

Planując wynająć lokal biurowy dobrze zastanówmy się, ile pomieszczeń będziemy potrzebowali. Tak, aby z jednej strony nie płacić czynszu najmu za zbyt dużą powierzchnię, jednak z drugiej strony chodzi też o komfort pracy dla nas i dla naszych pracowników. Oczywiście sprawdźmy też czy w wynajmowanym lokalu jest toaleta oraz miejsce na zaplecze socjalne.

Ważnym aspektem w wynajmowanym pomieszczeniu biurowym będzie ogrzewanie. O ile latem nie ma z tym problemu, to wiadomo, iż zimą nikt nie chce marznąć przy biurku. Podobnie jest z klimatyzacją – latem bardzo się przyda.

Kiedy klienci nie będą odwiedzali wynajętego biura

Jeśli nie zależy nam na klientach „z ulicy” oraz rzadko będą nas odwiedzali kontrahenci i partnerzy biznesowi możemy spokojnie wynająć pomieszczenie biurowe w dalszej od centrum lokalizacji, nawet na obrzeżach miasta. Jeżeli jednak chcemy wynająć lokal biurowy w ścisłym centrum miasta, możemy szukać pomieszczenia do wynajęcia na wyższym piętrze, z dogodnym dojściem do biura.

Wiele ciekawych ofert związanych z wynajmem pomieszczeń biurowych znajdziesz tu:

https://wynajmij24.pl/dzialy/nieruchomosci/2714/1

Przeczytaj o portalu wynajmij24.pl - ZOBACZ WIĘCEJ.

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się