Poradnik. Jaki sprzęt budowlany można wynająć?

Poradniki29 lipca 2020, 10:28
Jaki sprzęt budowlany można wynająć? fot. pixabay.com

Budujesz a może remontujesz swój dom? Przy większych pracach budowlanych warto wynająć profesjonalną ekipę budowlaną. Drobniejsze rzeczy można wykonać samodzielnie – przy czym nie musisz kupować od razu potrzebnego sprzętu, który jest dość kosztowny – można go spokojnie wynająć na czas remontu.

Jaki sprzęt budowlany można wynająć?

Opcja wynajmu sprzętu budowlanego jest powszechnie stosowana. Nie każde przedsiębiorstwo z tej branży posiada pełen park maszynowy a brakujące urządzenia wypożycza na czas wykonania konkretnego zadania.

Jeśli również samodzielnie przystępujesz do prac remontowych również nie musisz od razu kupować potrzebnego sprzętu – ten możesz spokojnie wynająć. Oszczędzasz w ten sposób środki na jego zakup – często bowiem będzie to jednorazowy użytek takich urządzeń. Przecież po zakończonym remoncie czy budowie nie będziesz już potrzebował zagęszczarki spalinowej, minikoparki, wciągarki, o rusztowaniach nie wspominając.

Na szczęście na rynku funkcjonują profesjonalne wypożyczalnie sprzętu budowlanego, gdzie na wynajmujących czeka bogaty asortyment wszystkiego, co może usprawnić roboty.

Chcesz wypożyczyć sprzęt budowlany? Sprawdź oferty najmu na portalu wynajmij24.pl.

Jaki sprzęt możemy wynająć podczas budowy czy remontu domu?

Wynajmujemy budowlany sprzęt ciężki

Tu oczywiście główną rolę będą grały koparki. Wynajmujemy je, aby szybko przygotować wykopy pod fundament domu lub ogrodzenia. Dużą popularnością cieszą się minikoparki, bo są ekonomiczne w eksploatacji i wygodne w obsłudze. Łatwo też nimi manewrować na niedużej działce. Jeśli nie ma kto zasiąść w kabinie, możesz wynająć koparkę wraz z operatorem. Sprzętem, którego obsługa też wymaga pewnego przygotowania, są miksokrety, czyli urządzenia do mieszania i podawania zaprawy, z której wykonywany jest podkład podłogowy.

Wynajmujemy duże narzędzia ręczne

W tej kategorii możemy wypożyczyć np. stoły do montażu zbrojenia. Często wynajmujemy także maszyny do gięcia i cięcia blachy. Jeśli chcemy wykończyć taras czy łazienkę decydujemy się na wynajęcie dużych gilotyn do płytek ceramicznych. Możemy również wynająć podnośniki do płyt g-k i wózki, które będą przydatne podczas rozładunku materiałów lub w trakcie prowadzonych przeprowadzek.

Wypożyczamy narzędzia spalinowe

Wynająć możemy również dość kosztowne, ale bardzo przydatne maszyny spalinowe, takie jak: zagęszczarki do gruntu i kostki brukowej, wibratory do zagęszczania betonu, piły łańcuchowe, agregaty malarskie i tynkarskie.

Warto też wiedzieć o możliwości wynajęcia dużych agregatów prądotwórczych przydatnych wówczas, gdy na naszej działce budowlanej nie ma jeszcze doprowadzonej sieci elektrycznej.

Wynajmujemy elektronarzędzia

To jedna z najbardziej popularnych grup narzędzi w każdej wypożyczalnie sprzętu budowlanego. Można tu znaleźć praktycznie każde elektronarzędzie - od akumulatorowej wkrętarki począwszy. Dużym powodzeniem cieszą się młotowiertarki, szlifierki kątowe, piły, szlifierki i frezarki do betonu, pilarki stołowe, pilarki i szlifierki do płytek ceramicznych bądź kamiennych, betoniarki, mieszarki do zapraw, szlifierki do spoin gipsowych (tak zwane żyrafy), wciągarki, spawarki, myjki ciśnieniowe, a nawet profesjonalne odkurzacze budowlane.

Wypożyczamy sprzęt hydrauliczny

Zainteresowaniem w wypożyczalniach sprzętu budowlanego cieszy się również wynajem zamrażarki do rur wodociągowych, zgrzewarki, zaciskarki oraz rozpieraki do rur z tworzywa sztucznego. To przyrządy przydatne zwłaszcza podczas remontów domów, które postanowiłeś przeprowadzić bez wsparcia fachowców.

Wynajmujemy sprzęt pomiarowy i kontrolny

Ekipy budowlane wynajmują taki specjalistyczny sprzęt do zapewnienia wymaganej precyzji robót. Jeśli natomiast sami znamy się na budowlance, a wynajęliśmy do prac ekipę budowlaną, dzięki tym urządzeniom możemy łatwo i szybko skontrolować efekt wykonanych prac budowlanych czy remontowych.

Wypożyczalnie sprzętu i maszyn budowlanych oferują poziomnice laserowe, niwelatory laserowe, wilgotnościomierze, dalmierze, detektory, wszelkiego rodzaju mierniki. Można też wypożyczyć kamerę inspekcyjną. Obiektyw jest bardzo mały i zainstalowany na długim, elastycznym przewodzie. Widok podświetla miniaturowa dioda. Kamerę taką można wprowadzić w różne zakamarki, które trudno skontrolować nieuzbrojonym okiem. W małym korpusie znajduje się kolorowy wyświetlacz. Obraz można też zarejestrować na karcie pamięci.

Wypożyczamy rusztowania

Bez nich nie ruszy żadna budowa czy poważniejsze prace remontowe przy nieruchomościach. Nic więc dziwnego, że praktycznie cieszą się dużym zainteresowaniem w większości wypożyczalni sprzętu budowlanego.

Rusztowania będą potrzebne podczas murowania ścian, ocieplania i tynkowania domu oraz w trakcie budowy i wykańczania dachu. Czasem niewielkie rusztowania przestawne wynajmowane są tylko po to, aby wygodnie przyciąć żywopłot wokół posesji albo oczyścić rynny z nagromadzonych liści.

Wynajmujemy szalunki przestawne

Szalunki przestawne z powodzeniem zastępują tradycyjne - zbijane deska po desce. Są wielorazowego użytku: można je wypożyczyć, ustawić, wypełnić mieszanką, a potem rozmontować i zwrócić. Ich transport i montaż bywają zagwarantowane przez wypożyczalnię sprzętu budowlanego.

Jakie dokumenty są potrzebne do wynajmu sprzętu budowlanego?

Klient indywidualny w wypożyczalni sprzętu budowlanego z pewnością będzie musiał okazać dowód osobisty. Niektóre wypożyczalnie wymagają również drugiego dokumentu ze zdjęciem lub trzech ostatnich rachunków za telefon czy prąd. Z pewnością będzie również wymagana wpłata kaucji zabezpieczającej za wypożyczony sprzęt budowlany.

Jeśli sprzęt budowlany wynajmuje przedsiębiorstwo, będzie potrzebny dokument rejestrujący firmą oraz dane podmiotu do wystawienia faktury.

Planując wynajem dużego sprzętu budowlanego, warto posiadać również samochód z przyczepą Bez tego nie dowieziesz na budowę zagęszczarki, rusztowań, ogrodzenia, betoniarki ani minikoparki.

Sprzęt budowlany wynajmujemy na doby lub godziny – w zależności od polityki wynajmu prowadzonej przez wypożyczalnię. Sprzęt specjalistyczny, wymagający odpowiednich umiejętności, możemy wynająć wraz z pracownikiem, który wykona dla nas konkretną usługę.
 

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się