Wypożyczalnia samochodów – kiedy i dlaczego warto wynająć auto?

10 kwietnia 2021, 17:32
Wypożyczalnia samochodów – kiedy i dlaczego warto wynająć auto? fot. 

Wypożyczalnie samochodów wyrastają jak grzyby po deszczu w naszym kraju. Jest to po części spowodowane tym, że coraz więcej osób chętnie korzysta z takiej formy użytkowania auta, kosztem nie posiadania własnego samochodu.

Kiedy warto wypożyczyć samochód z wypożyczalni?

Wypożyczalni samochodów pojawia się w naszym kraju coraz więcej. Praktycznie w każdym większym mieście funkcjonuje firma, która oferuje samochody do wynajęcia. Jest to związane z faktem, że rośnie ilość osób, które korzystają z wynajmowania pojazdów.

Dlaczego i kiedy warto wynająć samochód?

Powodów wynajmowania samochodów jest wiele. Spora ilość kierowców wynajmuje samochody wtedy, kiedy ich własne auto jest niesprawne i przebywa w warsztacie. Również po wypadkach czy kolizjach ubezpieczyciel oferuje możliwość wynajęcia samochodu na czas naprawy naszego środka transportu. Jednak rośnie również spora ilość osób, które nie posiadają własnego samochodu, a jeśli potrzebują transportu wynajmują samochód właśnie na ten czas.

Same wypożyczalnie samochodów również ułatwiają klientom wynajęcia auta. Wiele z takich firm umożliwia załatwienie wszystkich formalności przez internet, bez wychodzenia z domu. Funkcjonują również specjalne aplikacje, które umożliwiają wypożyczenie samochodu z poziomu smartfona, otwarcie i uruchomienie wynajętego samochodu za pomocą telefonu komórkowego. Nic więc dziwnego, że wiele osób rezygnuje z zakupu własnego auta i wypożycza samochody, kiedy są im potrzebne.

Przeczytaj też nasz poradnik – jak wynająć samochód krok po kroku

https://wynajmij24.pl/aktualnosci/jak-wypozyczyc-samochod-krok-po-kroku,9

Jest jeszcze jeden argument przemawiający za wypożyczeniem samochodu. Nie płacimy za naprawy wynajętego auta, nie ponosimy kosztów ubezpieczenia, przeglądów. Jedynie kupujemy paliwo i jeździmy. Do tego mamy elastyczność w wymianie wypożyczonych samochodów.

Jak funkcjonują wypożyczalnie samochodów?

Wynajem krótkoterminowy samochodu

Najbardziej popularną formą są oczywiście wypożyczalnie aut, które oferują wynajęcie samochodu na konkretne godziny czy dni. Tu sprawa jest prosta. Zgłaszamy się do wypożyczalnie samochodów, wybieramy auto, określamy czas wynajmu samochodu. Podpisujemy stosowną umowę i już mamy auto. Z reguły wypożyczalnia samochodów pobierze od nas pewną kwotę w formie kaucji, która jest zwrotna w momencie oddania auta do wypożyczalni. Wiele wypożyczalnie samochodów dla stałych klientów oferuje różnego rodzaju promocje i rabaty.

Wynajem długoterminowy samochodów

Inną opcją jest wynajem długoterminowy samochodów. Do niedawna ta opcja była dostępna głównie dla właścicieli firm. Jednak od pewnego czasu z takiej formy wynajmowania samochodów może korzystać już każdy, kto ma zdolność kredytową (ta jest z reguły sprawdzana przed podpisaniem umowy).

Wynajem długoterminowy samochodów polega na tym, że firma wypożycza nam auto minimum na okres 12 miesięcy, a często również na kilka lat. W ten sposób możemy wynająć nie tylko nowe, ale również używane samochody. Tu również naszym jedynym kosztem jest miesięczna rata wynajmu i oczywiście zużyte paliwo. Wszystkiego rodzaju opłaty związane z naprawą wynajętego samochodu, ubezpieczenie OC i AC czy przeglądy techniczne pokrywa firma wynajmująca nam samochód.

Taka forma wypożyczania samochodów ma swoich zwolenników, ponieważ w ten sposób właściwie co kilka lat możemy zmienić auto na nowszy lub inny model.

Wynajem samochodu na czas naprawy

Całkiem inną opcją jest wynajęcie samochodu na czas naprawy naszego auta. Kiedy zdarzy nam się kolizja czy wypadek i nasz samochód musi zostać odstawiony do warsztatu na dłuższy czas, ubezpieczyciel umożliwia nam wynajęcie na ten okres samochodu zastępczego. Jeśli takiego auta nie oferuje warsztat mechaniczny, możemy wynająć auto z oferty wielu wypożyczalni funkcjonujących na rynku.

Jeśli prowadzisz wypożyczalnię samochodów, możesz teraz swoje oferty wynajmu samochodów zamieścić w pierwszym portalu wynajmujących wynajmij24.pl.

Już teraz załóż bezpłatnie, bez żadnych opłat swoje konto w wynajmij24.pl, wystaw za darmo swoje oferty i zdobądź nowych klientów.

https://wynajmij24.pl/login

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się