Jak wynająć samochód i nie przepłacać za jego wynajem?

19 kwietnia 2023, 11:28

Wielu z nas nie posiada własnego samochodu, ale ma prawo jazdy. To oznacza, że możemy skorzystać z wynajmu samochodu, aby załatwić ważne sprawy, które wymagają szybkiego i dalszego przemieszczania się. Podpowiadamy, jak użytkować wynajęty samochód, aby za niego nie przepłacać.

Wiele osób w Polsce, choć posiada prawo jazdy, z różnych względów nie zdecydowało się na zakup własnego samochodu. Z różnych powodów – kosztów zakupu, utrzymania czy po prostu z wyznawanej filozofii oszczędności środowiska i wygodnej możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej. Nie bez znaczenia są również rosnące opłaty za użytkowanie własnego auta – wzrost cen paliwa, opłat ubezpieczeniowych, rozmaitych napraw czy serwisu. To wszystko powoduje, że wielu Polaków własnego samochodu nie ma, co nie znaczy, że z takiego środka komunikacji nie korzystają.

Tu z pomocą osobom bez własnego auta przychodzą wypożyczalnie samochodów, które funkcjonują w prawie każdym większym mieście w naszym kraju.

Wynajem samochodu nie jest tanią opcją podróżowania, jednak decydujemy się często na wypożyczenie auta, jeśli chcemy udać się w dalszą, kilkudniową podróż lub musimy załatwić nasze sprawy w odległym miejscu od naszego miasta. Wówczas skorzystanie z opcji wypożyczenia auta jest opcją dość wygodną.


Jakie dokumenty musimy posiadać, aby wypożyczyć samochód?

Dokumenty potrzebne do wynajęcia samochodu to jedynie prawo jazdy kat. B oraz dowód osobisty. Nic więcej nam nie będzie potrzebne. Po wpłaceniu kaucji możemy odebrać samochód i cieszyć się jazdą.
 

Jakie są koszty wynajęcia samochodu?

Przede wszystkim będziemy płacili za pełną dobę wynajmu auta. To oznacza, że musimy dokładnie sobie skalkulować, na ile faktycznie czasu potrzebujemy wynająć samochód i kiedy najszybciej możemy wypożyczony samochód zwrócić do wypożyczalni. Pamiętajmy, że musimy również wpłacić kaucję za wynajem samochodu – ta jest na szczęście zwracana po zdaniu samochodu bez uszkodzeń.


Jak obniżyć koszty wynajmu samochodu?

Jeśli będziecie podróżowali ze znajomymi wynajętym samochodem, warto rozłożyć koszty wynajmu na kilka osób, podobnie jak koszty paliwa. Wtedy taka podróży wyjdzie nam taniej.

Jeżeli potrzebujesz wynająć samochód tylko dla siebie, aby załatwić ważne sprawy w odległym miejscu, wybierz małe auto miejskie. Wynajem takiego samochodu kosztuje najmniej, z reguły ma również mały, ekonomiczny silnik i nie spali dużo paliwa w czasie podróży. Odpuść sobie chęć wypożyczenia większego, luksusowego auta – jest droższe do wynajęcia i z pewnością spali więcej paliwa.

Jeżeli załatwisz swoje wszystkie sprawy, oddaj wypożyczony samochód jak najszybciej do wypożyczalni – nie poruszaj się nim bez sensu, tylko dlatego, że jeszcze masz czas. Zawsze można dojść do porozumienia z wypożyczalnią, aby policzyła nam mniejsze koszty za szybsze zdanie wypożyczonego samochodu. Ponadto staraj się nie spalić zbyt dużo paliwa. Wypożyczony samochód z reguły ma zatankowany pełen bak i z takim stanem należy go zwrócić. Jeśli nie dotankujemy auta przed zwrotem, wypożyczalnia potrąci nam koszty paliwa z wpłaconej kaucji.

Umyj samochód przed zdaniem do wypożyczalni. Tego wymaga umowa wynajmu samochodu. Jeśli zwrócisz auto brudne, również może zostać potrącony koszt mycia samochodu z wpłaconej kaucji. Z pewnością będzie drożej niż myjnia ręczna.

Jedź wynajętym samochodem ostrożnie, aby nie dokonać żadnych uszkodzeń – rys czy wgnieceń na karoserii. Takimi stratami również zostaniesz obciążony przy zwrocie wypożyczonego auta. Nie łudź się, że pracownik wypożyczalni takich „wgniotek” czy rys na karoserii nie zauważy. Z reguły przed wypożyczeniem samochód jest dokładnie oglądany pod kątem rys, ubytków lakierów czy wgnieceń.


Przeczytaj również: Wynajmujemy samochód osobowy. Na co warto zwracać uwagę podczas wynajmu?


Jeżeli posiadacie samochody do wynajęcia możecie teraz dodać swoje bezpłatne ogłoszenia o wynajmie samochodu całkowicie za darmo w portalu wynajmij24.pl. U nas dodanie nieograniczonej ilości ogłoszeń wynajmu nic nie kosztuje.

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja


Jak to działa?

Rejestrujesz swoje konto w bardzo prosty sposób – podajesz swój adres e-mail oraz określasz hasło, i już masz zarejestrowane konto w serwisie wynajmij24.eu. Teraz masz do wyboru – albo wystawić ogłoszenie o wynajmie lub poszukiwać interesującej Ciebie opcji do wynajęcia. W ten sposób dotrzesz ze swoją ofertę do wszystkich użytkowników portalu oraz internautów w całej Polsce.

Szukając czegokolwiek do wynajęcia, masz wybór opcji w pogrupowanych kategoriach. Możesz wynająć daną rzecz poprzez opcję „wynajmij teraz” (określasz na ile dni chcesz wynająć), od razu ustalisz cenę najmu, a przy okazji poznasz lokalizację danej rzeczy na mapie oraz przeczytasz opinie innych o przedmiocie najmu. Sam również, po okresie najmu, możesz wystawić wynajmującemu swoją opinię.

Dodawanie darmowych ogłoszeń wynajmu w wynajmij24.pl

Jeśli chcesz coś wynająć – mieszkanie, lokal handlowy, biurowy, samochód, domek turystyczny czy nawet samochód zrobisz to bardzo prosto w kilku krokach. Po rejestracji konta dodajesz opis swojej oferty, wprowadzasz potrzebne parametry i zdjęcia, ustalasz cenę najmu i aktywujesz ofertę. I już – Twoje ogłoszenie jest dostępne dla poszukujących najmu w całej Polsce.

Dodawanie ofert jest całkowicie darmowe. Co więcej, swoją ofertę możesz również ciągle edytować – zmieniać opis, cenę czy dodawać kolejne zdjęcia.

Bezpieczeństwo wynajmu

Portal wynajmij24.pl oferuje również bezpieczeństwo zawieranych transakcji wynajmu różnych rzeczy. Pod każdą ofertę można bowiem dodać komentarz. Albo wystawić pozytywną opinię wynajmującemu lub przestrzec innych przed nieuczciwymi praktykami danego wynajmującego. Z portalem wynajmij24.pl nie wynajmujesz „kota w worku”.

Co można wynajmować przez wynajmij24.pl?

Dzięki platformie wynajmij24.pl możesz zamieścić ogłoszenie wynajmu praktycznie wszystkiego, co…do wynajęcia się tylko nadaje. Nigdy nie wiesz czego akurat szukają inne osoby. Sprawdź to na wynajmij24.pl!

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się