Jeśli czarterujesz jachty, możesz za darmo zamieścić ogłoszenie w wynamij24.pl

14 marca 2023, 9:40
Jeśli czarterujesz jachty, możesz za darmo zamieścić ogłoszenie w wynamij24.pl fot. pixabay.com

Pomału zaczynamy planować nasz urlop. Wiele osób wynajmie samochody i ruszy do wynajętych kwater turystycznych. Inne osoby wynajmą pokoje hotelowe za granicą. Jeśli zaś chcielibyście w czasie urlopu popływać łodzią po jeziorach możecie taki jacht wynająć czy inaczej mówiąc wyczarterować.

wynajmij24.pl - tu zamieścisz darmowe ogłoszenia o czarterze jachtów

Wiele osób marzy o rejsie jachtem po polskich jeziorach i odpoczynku na wodzie podczas urlopu. Nie każdy jednak posiada potrzebne uprawnienia i potrafi taką łodzią sterować. Tu pojawia się świetne rozwiązanie – możecie wynająć na określoną ilość dni jacht wraz ze sternikiem (kapitanem). Taka doświadczona osoba nie tylko poprowadzi bezpiecznie Wasz jacht, ale też nauczy Was podstaw żeglarstwa podczas rejsu.
 

Co warto wiedzieć, jeśli chcemy wynająć jacht?

Przede wszystkim to, że nie warto czekać z wynajęciem jachtu do ostatniego momentu. Wtedy może się okazać, że wszystkie jednostki są już zajęte i nic nie wyjdzie z naszych planów urlopowych. Dlatego już wcześniej wytypujecie jacht do wynajęcia, a jeśli nie posiadacie uprawnień i umiejętności do żeglugi takimi jednostkami, koniecznie wynajmijcie jacht ze sternikiem.

Zadbajmy też, aby łódź czekała na nas w porcie, gdzie jest parking strzeżony. Wtedy możemy bez obaw pozostawić również nasz samochód. Istnieje wiele firm czarterujących jachty – warto wybrać te najbardziej znane na rynku. Z reguły po wytypowaniu jachtu będziemy musieli wpłacić połowę kwoty. Drugą część zapłacimy na miejscu.

Czy każdy może wynająć jacht?

Jeśli nie mamy dużego doświadczenia w żegludze, wybierzmy spokojne akweny i krótszą trasę. To pozwoli nam zapoznać się z warunkami panującymi na mazurskich jeziorach i sprawdzić czy żeglowanie to jest to co nas pasjonuje.

Sprawdźmy też dokładnie ceny i warunki czarteru jachtu oraz, jeśli nie potrafimy sami żeglować, czy jest możliwość wynajęcia łodzi z doświadczonym skiperem.

Bardzo często wymagana jest również wpłata pewnej kwoty finansowej, określonej przez firmę czarterującą jako kaucję przy wynajęciu jachtu. Kaucja zostanie nam zwrócona przy oddaniu łodzi. Jacht powinien też posiadać ubezpieczenia – OC i CASCO.

Wynajmujemy jacht. Zaplanuj trasę

Przed wyruszeniem w rejs dokładnie zaplanuj trasę po jakiej będziesz płynąć. Poznaj dobrze akweny, rozkład portów, zaplanuj do jakich przystani chcesz zawinąć i przenocować. Sprawdź te lokalizacje, jakie panują tam warunki, zasady postoju, jaką posiadają infrastrukturę. Jakie dokładnie są koszty postoju, gdzie możemy cumować za darmo, a gdzie i ile trzeba będzie zapłacić. Tak rozplanowując trasę nic Was nie zaskoczy nieprzyjemnie w trakcie rejsu.

Umowa czarteru jachtu - co warto wiedzieć?

Przed wynajęciem jachtu i wpłaceniem kaucji musimy również podpisać umowę czarteru jachtu. Przed jej podpisaniem dokładnie zapoznajmy się z jej wszystkimi zapisami, warunkami użytkowania łodzi, jakie na nas spoczywają obowiązki itp. Sprawdźmy czy wynajmowany jacht jest ubezpieczony od uszkodzeń i kolizji oraz jaka będzie nasza odpowiedzialność. Jeśli coś jest dla nas niejasne – pytajmy przedstawiciela firmy czarterującej wynajmowaną przez nas łódź.

Przekazanie wynajętego jachtu - na co warto zwrócić uwagę?

Przy przekazaniu wynajętego jachtu powinniśmy dokładnie sprawdzić całą łódź, także pod kątem czystości. Tak abyśmy później po kimś nie musieli sprzątać śmieci. W obecności pracownika firmy czarterowej dokonajmy dokładnej inwentaryzacji wynajmowanej łodzi i jej stanu technicznego. Wszystkie rysy czy zadrapania powinny znaleźć się w protokole abyśmy później nie zostali obciążeni kosztami napraw. Należy sprawdzić także stan lin, żagli oraz elektroniki pokładowej.

Zdanie wynajętego jachtu - jak to wygląda?

Przed zdaniem jachtu do portu posprzątajmy jednostkę i doprowadźmy ją do porządku – sprawdźmy czy nie należy jej również umyć. Zabierzmy swoje rzeczy i dokładnie sprawdźmy czy nie powstały jakieś uszkodzenia. Lepiej wcześniej o nich poinformować właściciela i uzgodnić kwestie dokonania napraw lub pokrycia ich kosztów. Po pozytywnym zdaniu jachtu zostanie nam zwrócona kaucja za wynajęcie łodzi.

Jeżeli posiadacie jachty do wynajęcia, możecie zamieścić swoje darmowe ogłoszenia o czarterze jachtów w portalu wynajmij24.pl. Takie ogłoszenia, bez względu na ich ilość są bezpłatne. Wasze ogłoszenia o wynajęciu jachtów nie zostaną również usunięte z bazy portalu po jakimś czasie – będą stale obecne i to Wy zdecydujecie kiedy należy je usunąć z wynajmij24.pl.

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się