Samochód – wynajmować czy kupować? Co będzie lepszym rozwiązaniem?

27 marca 2023, 9:23
Kiedy warto wynająć samochód? fot. Pixabay.com

Kiedy nadchodzi wiosna zaczynamy coraz chętniej planować nasze podróże – te krótsze i dalsze. Osoby, które nie mają jeszcze swojego samochodu stają przed dylematem: czy auto kupić na własność czy lepiej wynająć samochód na konkretny czas podróży?

Czy samochód wynająć czy lepiej kupić?

To właśnie zależy, zależy dla od czego? Od wielu względów, na które mamy wpływ.
 

Kiedy kupić własny samochód?

Na pewno wtedy, gdy codziennie dojeżdżamy do miejsca pracy, domu, przedszkoli czy szkół dzieci oraz załatwiamy codziennie wiele naszych spraw. Wówczas samochód staje się naszym codziennym narzędziem. Tu nie ma nawet co dywagować – auto jest nam potrzebne. Oczywiście z całym tego bagażem – opłatami, naprawami, przeglądami. Kto ma własny samochód doskonale wie, że wydatek na jego zakup to jeszcze nie wszystkie koszty, jakie trzeba ponosić.


Kiedy warto samochód wynająć?

Jeśli mieszkacie w centrach miast i na co dzień korzystacie z komunikacji miejskiej, przemieszczacie się rowerem czy na piechotę, ponieważ wszędzie macie blisko – to warto zastanowić się czy jest sens zakupu samochodu. Wtedy być może lepszą dla Was opcją jest wynajęcie samochodu na godziny czy dni. Wtedy, gdy musicie wyjechać za miasto czy planujecie dłuższy urlop z rodziną czy znajomymi.

Można sobie przecież wyobrazić życie bez auta codziennie. Mamy dobrą komunikację miejską, a jeśli gdzieś musimy szybko się przemieścić zawsze można zamówić taksówkę.

Żyjąc w ten sposób, oszczędzamy nie tylko nasze pieniądze na utrzymanie samochodu, ale również dbamy o środowisko naturalne. Jest to szczególnie istotne dla osób, które żyją w duchu ekologii.


Zalety wynajęcia samochodu

Już dawno minęły te czasy, gdy wynajem samochodu był nie tylko trudny do zrealizowania, ale również drogi. Teraz wypożyczalnie samochodów funkcjonują niemal w każdym mieście, a wynajem auta jest prosty i szybki. Ponadto możemy wynajmować samochody na godziny, dni czy nawet na dłuższe okresy czasu – na przykład na kilka tygodni, gdy planujemy wyjazd na urlop.


Co nam daje wynajem samochodu?

  • praktycznie brak kosztów jego utrzymania – wszystkie opłaty, oprócz paliwa, pokrywa wypożyczalnia samochodów,
  • brak kosztów związanych z naprawami – te również pokrywa wypożyczalnia samochodów,
  • możliwość jazdy różnymi modelami samochodów,
  • oszczędności dla naszego domowego budżetu,
  • wynajmujemy samochód tylko wtedy, gdy go potrzebujemy.
     

Zobacz jakie samochody można wynająć dzięki wynajmij 24.pl

Samochody do wynajęcia z wynajmij24.pl

Wynajmując samochody jesteś niezwykle elastyczny. Jeśli potrzebujesz coś załatwić w mieście, może wynająć małe auto miejskie. Jeżeli chcesz zrobić na kimś wrażenie, wynajmiesz samochód luksusowy. Natomiast jeśli potrzebujesz coś przewieźć lub jedziesz na urlop z większą grupą przyjaciół czy z rodziną, możesz wynająć busa, busa osobowego czy nawet wynajmiesz kampera.


Przeczytaj również: Wynajmujemy samochód - na co zwrócić uwagę?

Jeśli prowadzicie firmę zajmująca się wynajmem samochodów luksusowych możecie teraz dodać całkowicie bezpłatnie swoje ogłoszenia w portalu wynajmujących www.wynajmij24.pl – darmowe ogłoszenia bez żadnych ograniczeń z możliwością ich stałej edycji.

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia za darmo ogłoszeń dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie i nic nie kosztuje.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje ogłoszenia za darmo.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się