Pytania i odpowiedzi

Zanim wyślą Państwo do nas pytania odnośnie funkcjonowania systemu - prosimy zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami na które przygotowaliśmy już odpowiedzi.

1. Dlaczego warto wynajmować, a nie kupić?

Zastanówmy się czy wiele rzeczy, które kupiliśmy faktycznie wykorzystaliśmy więcej niż jeden raz? Namiot zalega w piwnicy, narty w garażu, piła spalinowa do cięcia gałęzi już od wielu miesięcy kurzy się w schowku. Czy na pewno tych rzeczy tak bardzo potrzebowaliśmy na własność? Teraz leżą i zajmują miejsce. Zamiast kupować różne rzeczy, które użyjemy raz czy dwa, możemy je szybko i łatwo wynająć – płacąc tylko za czas, kiedy je faktycznie użytkujemy.

Wiele rzeczy do realizacji naszych działań biznesowych, życiowych, rekreacyjnych można obecnie wynająć na określony czas. To się naprawdę opłaca. Oszczędzamy nie tylko nasze środki finansowe ale też możemy bardziej elastycznie reagować na zmieniające się na świecie tendencje. Dotyczy to zarówno mieszkania, lokalu użytkowego, samochodu jak i wyposażenia naszej firmy.

Opcja wynajmu pozwala rozpocząć biznes, lub go powiększyć bez angażowania własnych środków finansowych czy kredytu bankowego. Również można w ten sposób łatwo i szybko wynająć mieszkanie w innej lokalizacji kraju czy skorzystać z opcji wyboru miejsca na spędzenie urlopu przez wynajęcie domku czy sprzętu turystycznego. Dzięki temu możesz być elastyczny i mobilny – zarówno w życiu, pracy, działaniach biznesowych czy spędzaniu urlopu w różnych miejscach świata.

2. Co mogę wynająć?

Wynajmować można właściwie wszystko, co tylko inni chcą wypożyczyć. Wystarczy przejrzeć oferty portalu wynajmij24.pl aby się zorientować jak wiele rzeczy dostępnych jest w opcji najmu.

Wynajmować można nieruchomości, garaże, samochody, jachty, skutery, quady, rowery, sprzęt turystyczny i sportowy, własne usługi, sale weselne i konferencyjne, catering, odzież, suknie ślubne, sprzęt foto i video, chłodnie, lady sklepowe i jeszcze wiele innych. Dzięki platformie wynajmij24.pl możesz zamieścić ofertę wynajmu praktycznie wszystkiego, co…do wynajęcia się tylko nadaje. Nigdy nie wiesz czego akurat szukają inne osoby. Sprawdź to na wynajmij24.pl!

3. Jak działa serwis wynajmij24.pl?

Portal stawia na jak największe ułatwienie funkcjonalności, tak aby każdy prosto i szybko dodał swoją ofertę oraz jak najszybciej odnalazł interesujące go rzeczy do wynajęcia. Rejestrujesz swoje konto w bardzo prosty sposób – podajesz swój adres e-mail oraz określasz hasło, i już masz zarejestrowane konto w serwisie wynajmij24.eu. Teraz masz do wyboru – albo wystawić ogłoszenie o wynajmie lub poszukiwać interesującej Ciebie opcji do wynajęcia. W ten sposób dotrzesz ze swoją ofertę do wszystkich użytkowników portalu oraz internautów w całej Polsce.

Szukając czegokolwiek do wynajęcia, masz wybór opcji w pogrupowanych kategoriach. Możesz wynająć daną rzecz poprzez opcję „wynajmij teraz” (określasz na ile dni chcesz wynająć), od razu ustalisz cenę najmu, a przy okazji poznasz lokalizację danej rzeczy na mapie oraz przeczytasz opinie innych o przedmiocie najmu. Sam również, po okresie najmu, możesz wystawić wynajmującemu swoją opinię.

Jeśli chcesz coś wynająć – mieszkanie, lokal handlowy, biurowy, samochód, domek turystyczny czy nawet samochód zrobisz to bardzo prosto w kilku krokach. Po rejestracji konta dodajesz opis swojej oferty, wprowadzasz potrzebne parametry i zdjęcia, ustalasz cenę najmu i aktywujesz ofertę. I już – Twoje ogłoszenie jest dostępne dla poszukujących najmu w całej Polsce. Dodawanie ofert jest całkowicie darmowe. Co więcej, swoją ofertę możesz również ciągle edytować – zmieniać opis, cenę czy dodawać kolejne zdjęcia.

4. Ile zapłacę za zamieszczenie oferty w wynajmij24.pl a ile za skorzystanie z oferty?

Portal wynaijmij24.pl jest darmowy dla użytkowników, którzy szukają ofert najmu różnych rzeczy. To oznacza, że nie zapłacisz za to, co wynajmiesz przez naszą stronę internetową. Również dodawanie ofert wynajmu dla użytkowników jest bezpłatne. Administracja serwisu pobierze jednak niewielką prowizję, jeśli ktoś skorzysta z Twojej oferty wynajmu zamieszczonej w serwisie wynajmij24.pl.

Szczegółowo zasady tych rozliczeń określa regulamin portalu.

5. Jak zamieścić ogłoszenie w serwisie wynajmij24.pl?

Jeśli chcesz zamieścić ofertę wynajmu w serwisie wynajmij24.pl musisz zarejestrować swoje konto w portalu (co jest całkowicie bezpłatne i proste do wykonania) oraz zaakceptować regulamin.

Następnie w swoim panelu użytkownika korzystasz z prostego formularza, który krok po kroku pomaga Tobie zamieścić ofertę najmu Twojej rzeczy lub usługi. Musisz przygotować opis swojej oferty, podać cenę, wybrać kategorię, w której ogłoszenie będzie wyświetlane, wprowadzić dane kontaktowe oraz zamieścić zdjęcia wynajmowanej rzeczy lub usługi. To wszystko. Niezwykle łatwe i szybkie do wykonania.

Co więcej, swoją ofertę możesz również ciągle edytować – zmieniać opis, cenę czy dodawać kolejne zdjęcia.

6. Czy korzystanie z ofert serwisu wynajmij24.pl jest bezpieczne?

Portal wynajmij24.pl dba o bezpieczeństwo transakcji najmu oraz zgodność takich transakcji z prawem. Dokładne zasady wynajmu w tym serwisie reguluje regulamin dostępny na stronie. Pod każdą ofertę można również dodać komentarz, wystawić pozytywną opinię wynajmującemu lub przestrzec innych przed nieuczciwymi praktykami danej osoby czy firmy. Ponadto z możliwości zamieszczania ofert w portalu wynajmij24.pl mogą skorzystać tylko osoby pełnoletnie.

7. Czy nie padnę ofiarą oszustwa przy korzystaniu z zamieszczonych tu ofert?

Administracja portalu wynajmij24.pl dokłada wszelkich starań aby zamieszczane na stronie oferty były ogłoszeniami rzeczywistymi i nie służyły próbie wyłudzenia środków finansowych od użytkowników serwisu. Każde dodane ogłoszenie musi przejść proces weryfikacji. Oferent, który chce zamieścić w portalu wynajmij24.pl ogłoszenie w sprawie wynajmu musi posiadać zarejestrowane i zweryfikowane konto użytkownika.

Jednakże każdy z użytkowników portalu powinien również zachować daleko posuniętą ostrożność i jeśli to możliwe, płacić za wynajętą rzecz na miejscu.

8. Czy moje dane osobowe są bezpieczne w serwisie wynajmij24.pl?

Tak, wszystkie dane wrażliwe użytkowników portalu wynajmij24.pl są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z RODO (rozporządzenie o ochronie danych osobowych). Dokładamy wszelkich starań aby te dane nie zostały w żaden sposób udostępnianie osobom trzecim.

Dane użytkownika mogą być przetwarzane w celach marketingowych oraz informacyjnych dotyczących oferty portalu w zakresie, w jakim użytkownik wyraził na to zgodę, zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 1 ustawy o ochronie danych osobowych (tekst jedn. Dz. U. z 2002 Nr 101, poz. 926, z późn. zm.).

Użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie zamieszczonych przez niego w Serwisie danych osobowych (zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku, Dz. U. z 1997 Nr 133 poz. 883) oraz z Ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204 wraz z jej późniejszymi zmianami).

Udostępniane przez użytkownika dane będą gromadzone i wykorzystywane przez Administratora na rzecz organizowania usług serwisu, dla potrzeb rejestracji i w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Użytkownik ma prawo wglądu do podanych przez siebie danych osobowych, ich zmian, aktualizowania oraz usuwania.

Użytkownik może zażądać zaprzestania procesu przetwarzania danych poprzez wysłanie wiadomości e-mail na podany adres w zakładce „kontakt”. W przypadku prośby usunięcia danych, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług serwisu konieczne będzie rozwiązanie umowy między użytkownikiem a serwisem, które jest równoznaczne z usunięciem Konta.

9. Jak mogę się kontaktować z administracją portalu wynajmij24.pl?

Dla wygody i komfortu użytkowników portalu wynajmij24.pl uruchomiliśmy specjalną infolinię telefoniczną, gdzie można skontaktować się z przedstawicielami serwisu. Ponadto można również kontaktować się za pomocą poczty elektronicznej. Wszystkie dane kontaktowe serwisu wynajmij24.pl znajdują się na tej stronie, w zakładce kontakt.