Wynajmij

Zacznij wynajmować zamiast kupować

Zamiast kupować – wynajmij. Dzięki temu nie tylko zrealizujesz swoje pasje i marzenia ale również otworzysz swoją własną firmę oraz zrealizujesz zamierzone cele prywatne i biznesowe. Szukasz dobrego pomysł na biznes? Masz większy zasób gotówki? Zacznij zarabiać na wynajmie nieruchomości czy innych rzeczy, których poszukują klienci.

Rynek wynajmu na świecie i w Polsce ciągle rośnie. Nie ma się temu trendowi co dziwić. Na to nakładają się dwie tendencje – chęć czynienia oszczędności oraz globalne trendy proekologiczne. To właśnie one wskazują aby wynajmować różne potrzebne nam rzeczy zamiast sprzyjać nieograniczonemu konsumpcjonizmowi i gromadzić coś, co nie jest nam trwale potrzebne.

Zastanówmy się czy wiele rzeczy, które kupiliśmy faktycznie wykorzystaliśmy więcej niż jeden raz? Namiot zalega w piwnicy, narty w garażu, piła spalinowa do cięcia gałęzi już od wielu miesięcy kurzy się w schowku. Czy na pewno tych rzeczy tak bardzo potrzebowaliśmy na własność? Teraz leżą i zajmują miejsce. Zamiast kupować różne rzeczy, które użyjemy raz czy dwa, możemy je szybko i łatwo wynająć – płacąc tylko za czas, kiedy je faktycznie użytkujemy.

Wiele rzeczy do realizacji naszych działań biznesowych, życiowych, rekreacyjnych można obecnie wynająć na określony czas. To się naprawdę opłaca. Oszczędzamy nie tylko nasze środki finansowe ale też możemy bardziej elastycznie reagować na zmieniające się na świecie tendencje. Dotyczy to zarówno mieszkania, lokalu użytkowego, samochodu jak i wyposażenia naszej firmy.

Dlaczego warto wynajmować zamiast kupować?

Zalety wynajmu:

  • Oszczędzasz pieniądze
  • Nie musisz martwić się o serwis i naprawy
  • Jesteś mobilny i możesz szybko zmieniać plany
  • Zawsze możesz łatwo zmienić rzecz na nowszy model
  • Nie zamrażasz własnych środków finansowych na długi okres czasu
  • Łatwo możesz rozpocząć nowy biznes lub się przebranżowić
  • Wynajmując rzeczy na których zakup Ciebie nie stać możesz spełnić swoje marzenia

Zamiast kupować sprzęt, który wykorzystamy rzadko, lepiej go wynająć na okres, w którym faktycznie będziemy go potrzebowali. Oszczędzamy w ten sposób nasz budżet domowy oraz miejsce w domu czy mieszkaniu, gdzie dany sprzęt musielibyśmy przechowywać. To zdecydowany argument.

Oczywiście głównym rynkiem wynajmu są nieruchomości. To tu wielu inwestorów kupuje działki budowlane, gotowe domy czy mieszkania w jednym, konkretnym celu – inwestowania funduszy w celu osiągania zysku z wynajmu.

Sprzyja temu rosnąca na świecie tendencja, zgodnie z którą coraz więcej osób woli wynajmować mieszkania czy domy zamiast nieruchomości kupować. Z jednej strony wynajem, w przeciwieństwie do zakupu domu czy mieszkania nie drenuje tak naszych budżetów (nie musimy posiłkować się wieloletnimi kredytami), z drugiej strony możemy być bardziej mobilni i nie przywiązani do jednego miejsca zamieszkania oraz pracy.

Wynajmij rozpoczynając biznes

Każdy, kto rozpoczyna działalność biznesową wie, że trzeba liczyć każdy koszt. Ponieważ funkcjonuje wymóg posiadania siedziby firmy, zdecydowana większość świeżych przedsiębiorców wynajmuje potrzebne im lokale. Co więcej, mimo stabilnej sytuacji firmy nadal decydują się na najem lokali zamiast kupić nieruchomość. Podobnie jest z samochodami, komputerami czy potrzebnym sprzętem. Zamiast angażować w to własne środki finansowe lepiej wynająć urządzenie wtedy gdy jest ono nam potrzebne do wykonywania zamówionych działań.

Dzięki opcji wynajmu przedsiębiorcy mogą być elastyczni i mobilni – zarówno w życiu, pracy, działaniach biznesowych czy spędzaniu urlopu w różnych miejscach świata.

Wynajem to możliwość realizacji pasji

Marzysz o żeglowaniu jachtem albo przejażdżce luksusowym autem. Nic trudnego. Wszystko możesz wynająć zamiast całe życie marzyć i odkładać każdy grosz na realizację swoich pasji. Z drugiej strony posiadając jachty i flotę samochodów, może zarobić na wynajmie. Wiele firm właśnie funkcjonuje w ten sposób czarterując żaglówki, łodzie motorowe czy samochody – osobowe i dostawcze.

Może marzysz o jeździe na nartach, skuterze śnieżnym lub quadzie – nie musisz tego sprzętu kupować. Zamiast tego wynajmij wtedy, gdy będziesz na urlopie. Odpada problem nie tylko przechowywania ale transportu w dane miejsce.

Wynajmij24.pl

83-000 Pruszcz Gdański
ul. Powstańców Warszawy 69
Telefon: 609 515 877 
e-mail: kontakt@wynajmij24.pl