Pomysł na dochód z najmu? Kup domek wczasowy i wynajmij

26 sierpnia 2021, 10:12

Wybuch pandemii COVID-19 uwypuklił interesujące zjawisko – wzrost zainteresowania działkami budowlanymi, ogródkami działkowymi czy małymi domkami jednorodzinnymi. To druga z opcji, często atrakcyjniejsza dla tych, którzy zaczęli mieć dość wielkomiejskiego zgiełku, odnaleźli się w pracy zdalnej i mają możliwość funkcjonowania w tym trybie.

Badanie, przeprowadzone dla sieci marketów budowlanych Castorama, pokazuje, że jesienią ubiegłego roku o własnej działce rekreacyjnej marzyło aż 63 proc. dorosłych mieszkańców miast, a do marca 2021 liczba ta urosła do 75 proc. Z najnowszego badania wynika również, że 84 proc. Polaków chciałoby mieć na własność niewielki dom poza miastem.

Tu dodasz bezpłatne ogłoszenia wynajmu

https://wynajmij24.pl/aktualnosci/bezplatne-ogloszenia-wynajmu-w-internecie-poznaj-wynajmij24pl,211

Kupno domku czy działki pod budowę wcale nie musi jednak wiązać się z planami osiedlenia się, ale może – podobnie jak w przypadku kupna mieszkania w mieście – być elementem mądrego planu inwestycyjnego.

Dawid Jakubowski, prezes zarządu spółki BJPDI, odpowiedzialnej za osiedle domków jednorodzinnych NOKK Houses na Mazurach, tłumaczy, że taka inwestycja nie ustępuje opłacalnością inwestycjom w miejską "mieszkaniówkę".

- Zamysł od samego początku był jasny. Chcieliśmy wybudować osiedle domków zaprojektowanych w taki sposób, by nie były jedynie letniskowymi daczami do pomieszkiwania w czasie wakacji czy urlopu, a jednocześnie, by miały potencjał pod kątem najmu. Tak jak o domkach letniskowych czy działkach poza miastem często mówi się, że są "przedłużeniem" mieszkania czy apartamentu, tak my uważamy, że inwestycja w "domek" może być rozsądną i przystępną alternatywną dla mieszkań w mieście, kupowanych pod wynajem. Widzimy duże zainteresowanie formułą „kup i wynajmij” i doskonale je rozumiemy – przekonuje.

Jeśli posiadasz domek lub domki letniskowe i chcesz je wynajmować, dodaj teraz bezpłatne oferty najmu w portalu wynajmij24.pl.

Swoją ofertę wynajmu możesz szybko i prosto dodać tu:

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się