Oszczędzaj

Oszczędzaj wynajmując, nie kupując

Zamiast kupować potrzebne nam rzeczy do realizacji działań biznesowych, życiowych, rekreacyjnych – lepiej je wynająć. To się naprawdę opłaca. Oszczędzamy nie tylko nasze środki finansowe ale też możemy bardziej elastycznie reagować na zmieniające się na świecie tendencje. Po prostu oszczędzaj wynajmując.

Portal wynajmij24.pl to Twoje źródło oszczędności

Wynajmować możemy wszystko – od mieszkania, domu, samochodu, wszelkiego rodzaju urządzeń i sprzętów turystycznych czy sportowych do sal na konferencje, imprezy oraz ubrań roboczych czy okolicznościowych.

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że opcja wynajmu jest dla ich finansów korzystniejsza niż zakup środka trwałego. Ta świadomość przechodzi również na coraz większą liczbę osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Zamiast kupować szukają ofert najmu.

Jak duże sumy można oszczędzić na wynajmie? Przeanalizujmy dwie najczęstsze kategorie: nieruchomości i samochody.

Spójrzmy najpierw na najpopularniejszą kategorię najmu, czyli mieszkania.

Na rynku pierwotnym i wtórnym nieruchomości z reguły przekraczają kwoty ponad 100 tysięcy złotych. Cena jednego metra kwadratowego, w zależności od regiony w Polsce, wacha się obecnie od ponad 5 tysięcy złotych do prawie 9 tysięcy złotych. Łatwo sobie przeliczyć, że średnie, 50-metrowe mieszkanie najtaniej będzie kosztowało ponad 250 tys. złotych.

To jednak nie wszystko – aby je zakupić z reguły musimy posiłkować się kredytem bankowym, gdzie będzie jednak wymagany wkład własny. Do tego nigdy nie wiadomo czy bank udzieli nam pożyczki. Jeśli zaś decyzja będzie na tak, będziemy przez wiele lat spłacali raty kredytu oraz opłacali czynsz. Nie wszystkich na to stać i nie każdy chce już praktycznie do końca życia przywiązać się do jednego miejsca zamieszkania. Dodatkowo jeśli stracimy płynność finansową i nie będziemy w stanie regulować rat kredytowych – stracimy zakupione mieszkanie.

Opcja wynajmu mieszkania? Z reguły, w zależności od lokalizacji, wielkości mieszkania i jego standardu, opłata najmu wahać się będzie od kilkuset złotych do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Plus do tego musimy doliczyć koszt mediów.

Jednak decydując się na najem mieszkania nie musimy:

  • obciążać swoich finansów kredytem bankowym na wiele lat – nadal mamy zdolność kredytową,
  • ponosić kosztów większych napraw w nieruchomości,
  • możemy negocjować cenę najmu z właścicielem w każdej chwili,
  • zawsze możemy zmienić mieszkanie lub miejsce zamieszkania w zależności od naszej sytuacji życiowej i finansowej.

Jak wygląda kwestia wynajmu samochodu? Tu również czynimy spore oszczędności wynajmując, nie kupując.

Nowy samochód, nawet w najsłabszym segmencie, to wydatek kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ze względu na wysokość ceny zakupu z takim autem będziemy z pewnością żyli przynajmniej kilka lat. Do tego będziemy ponosili wysokie koszty ubezpieczenia (OC, AC), przeglądów technicznych, niezbędnych napraw serwisowych. Prawdą jest, że wartość nowego samochodu szybko i drastycznie spada. Nie ma więc co liczyć, że zakupione auto odsprzedamy za przynajmniej podobną cenę, za jaką je  kupiliśmy. Dodatkowo powtarza się, jak w przypadku zakupu nieruchomości, problem kredytu bankowego (dostaniemy czy nie?) oraz wkładu własnego.

Chcąc wynająć auto – mamy dwie opcje: najem krótkoterminowy lub długoterminowy.

Jeśli zazwyczaj korzystamy z komunikacji miejskiej, a samochodu potrzebujemy na kilka czy kilkanaście dni możemy skorzystać z wypożyczalni aut. Tu koszt najmu, w zależności od klasy pojazdu, będzie wynosił od kilkudziesięciu złotych do kilkuset złotych za dobę. Nie musimy się jednak martwić o jego ubezpieczenie, przegląd techniczny i ewentualne naprawy. Tankujemy i jedziemy.

Jeśli samochód będzie nam potrzebny stale, a nie chcemy kupować nowego lub używanego, możemy skorzystać z opcji najmu długoterminowego. Tu również miesięczne kwoty najmu zależą od modelu samochodu (w tej opcji najmu z reguły dostępne są tylko nowe samochody).

Płacimy jednak tylko jedną, miesięczną ratę stałą. Nie obciążają nas koszty przeglądu serwisowego samochodu, ubezpieczenia, napraw, wszelkich formalności. Nie musimy się również martwić utratą wartości nowego auta. Po kilku latach możemy po prostu zdać samochód i wynająć nowszy model. Kiedy taki samochód się zepsuje, możemy od razu liczyć na podstawienie auta zastępczego przez firmę wynajmującą.

Wynajmując auto oszczędzamy na:

  • ubezpieczeniu
  • przeglądach technicznych
  • zakupie samochodu
  • wkładzie własnym
  • niezbędnych naprawach serwisowych.

Co jeszcze możemy wynająć i oszczędzać na zakupie?

Praktycznie wszystko, co tylko potrzebujemy lub właściciele chcą komuś wynająć. Sprawdź na stronie www.wynajmij24.pl. Portal posiada bardzo bogaty wybór wszelkiego rodzaju kategorii ofert do wynajęcia.

Chcesz pojechać na urlop do upatrzonej miejscowości w Polsce lub za granicą – wynajmij tam domek lub apartament. Może wolisz spędzić urlop pod namiotem – nie kupuj, wynajmij go wraz ze sprzętem turystycznym (plecak, kuchenka gazowa, przenośna lodówka itp.).

Planujesz wesele? Wynajmij salę, jej wystrój, fotografa, filmowca, zespół muzyczny a nawet suknię ślubną i garnitur Pana Młodego. Możesz chcesz sam nagrać film z uroczystości? Wynajmij kamerę.

Musisz wykonać prace w ogrodzie lub remontowe w domu, mieszkaniu? Nie musisz kupować narzędzi i urządzeń potrzebnych tylko na kilka dni. Po co mają później zajmować miejsce w przestrzeni mieszkalnej. Może wynająć sprzęt ogrodowy czy budowlany na potrzebny Tobie okres czasu.

Chcesz otworzyć nowy biznes? Wynajmij potrzebny Tobie sprzęt do prowadzenia działalności.

Wynajmuj z wynajmij24.pl

Korzystaj z portalu wynajmij24.pl. Tu w bardzo prosty, intuicyjny sposób można dodać ofertę wynajmu a także szukać interesujących rzeczy do wynajęcia – w sposób łatwy i przede wszystkim bezpieczny.

Co ważne, za skorzystanie z oferty wynajmu w serwisie wynajmij24.pl nie zapłacisz ani złotówki.

Dlatego teraz osoby szukające wynajmu i wynajmujące spotykają się w jednym miejscu – na internetowej platformie wynajmij24.pl

Bezpieczeństwo wynajmu

Portal wynajmij24.pl oferuje bezpieczeństwo zawieranych transakcji wynajmu różnych rzeczy. Pod każdą ofertę można bowiem dodać komentarz, wystawić pozytywną opinię wynajmującemu lub przestrzec innych przed nieuczciwymi praktykami danego wynajmującego.

Z portalem wynajmij24.pl nie wynajmiesz „kota w worku”.

Wynajmij24.pl

83-000 Pruszcz Gdański
ul. Powstańców Warszawy 69
Telefon: 609 515 877 
e-mail: kontakt@wynajmij24.pl