Sprzęt budowlany. Jak wynająć popularne zwyżki?

12 października 2021, 11:45

Rozmaity sprzęt budowlany potrzebny jest zarówno dużym firmom z tej branży, a także niewielkim podwykonawcom czy nawet osobom indywidualnym, które chcą wykonać remont lub niewielką budowę. Dobra informacja jest taka, że nie musimy od razu takiego sprzętu kupować, możemy go z powodzeniem wynająć.

Coraz więcej firm oferuje kompleksowe usługi wynajmu różnego rodzaju zwyżek obejmujące między innymi serwisowanie urządzeń, ponoszenie kosztów eksploatacyjnych czy wykonywanie przeglądów technicznych. Czasami można zamówić zwyżkę wraz z doświadczonym operatorem posiadającym wszystkie niezbędne uprawnienia do jej obsługi.

Podnośniki koszowe czy podesty ruchome, które będą potrzebne wyłącznie na krótki okres, na przykład do przeprowadzenia prac renowacyjnych na terenie przedsiębiorstwa albo rozklejenia reklamy na jednej ze ścian kamienicy, warto po prostu wypożyczyć.

Jeśli zwyżki nie będą naszej firmie potrzebne do codziennej działalności, ich zakup dla przedsiębiorstwa nie będzie opłacalny. Ceny zakupu takich urządzeń wahają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Do czego wykorzystuje się wynajęte zwyżki?

Do czego jeszcze wykorzystuje się zwyżki poza wspomnianymi już pracami? Biorąc pod uwagę, że to alternatywa dla rusztowań, przydają się między innymi w firmach działających w branżach budowlanej, logistycznej, ogrodniczej, w szeroko pojętym przemyśle oraz w marketingu – do realizacji sesji zdjęciowych, ujęć na planach filmowych, rozklejania reklam lub realizacji projektów artystycznych. Możliwości są tak naprawdę nieograniczone ze względu na różnorodność dostępnych na rynku podnośników.

Część z nich ma na tyle małe rozmiary, że bez problemu może przejechać przez drzwi i zmieścić się w windzie, inne są w stanie podnieść ładunki o maksymalnej wadze do kilku ton, jeszcze inne stabilnie stoją nawet na grząskim terenie.

Od czego zależy koszt wynajmu zwyżki?

Przede wszystkim od rodzaju i parametrów urządzenia. Inną kwotę trzeba będzie zapłacić za wynajęcie samojezdnego podnośnika o niewielkich rozmiarach, a zupełnie inną za podest ruchomy mogący unosić kilku pracowników naraz. W związku z tym warto szukać takiej firmy, która w swojej ofercie ma co najmniej kilka różnych maszyn i jest w stanie doradzić, jaka sprawdzi się najlepiej w zależności od potrzeb klienta.

Przeczytaj też jaki sprzęt budowlany można wynająć.

Wynajmujemy sprzęt budowlany

Na ostateczną wycenę kosztów wynajmu wpływa również okres trwania umowy. Najem krótkoterminowy będzie zapewne droższy w przeliczeniu na dzień niż ten długoterminowy. Czasami niektóre urządzenia da się wynająć również na godziny.

Co jeszcze ma znaczenie? Koszt obsługi podnośnika oraz ewentualne usługi dodatkowe. Do kosztów obsługi zalicza się między innymi kwotę za transport maszyny na miejsce działania – im dalej, tym oczywiście drożej. A czym są usługi dodatkowe? To serwis, przeglądy techniczne, naprawy wraz z częściami zamiennymi itp. Dotyczą one praktycznie wyłącznie wynajmu na dłuższy okres i powinny być dokładnie opisane w umowie.

Jeśli posiadasz do wynajęcia urządzenia budowlane – podnośniki, zwyżki, betoniarki, rusztowania i inny sprzęt, możesz teraz całkowicie bezpłatnie dodać swoje oferty do ogólnopolskiego portalu wynajmujących  www.wynajmij24.pl.

Dodawanie ogłoszeń wynajmu w wynajmij24.pl

Jeśli chcesz coś wynająć – mieszkanie, lokal handlowy, biurowy, samochód, domek turystyczny czy nawet samochód zrobisz to bardzo prosto w kilku krokach. Po rejestracji konta dodajesz opis swojej oferty, wprowadzasz potrzebne parametry i zdjęcia, ustalasz cenę najmu i aktywujesz ofertę. I już – Twoje ogłoszenie jest dostępne dla poszukujących najmu w całej Polsce.

Dodawanie ofert jest całkowicie darmowe. Co więcej, swoją ofertę możesz również ciągle edytować – zmieniać opis, cenę czy dodawać kolejne zdjęcia.

Bezpieczeństwo wynajmu z wynajmij24.pl

Portal wynajmij24.pl oferuje również bezpieczeństwo zawieranych transakcji wynajmu różnych rzeczy. Pod każdą ofertę można bowiem dodać komentarz. Albo wystawić pozytywną opinię wynajmującemu lub przestrzec innych przed nieuczciwymi praktykami danego wynajmującego. Z portalem wynajmij24.pl nie wynajmujesz „kota w worku”.

Co można wynajmować przez wynajmij24.pl?

Dzięki platformie wynajmij24.pl możesz zamieścić ofertę wynajmu praktycznie wszystkiego, co…do wynajęcia się tylko nadaje, także smartfonów na wynajem. Nigdy nie wiesz czego akurat szukają inne osoby. Sprawdź to na wynajmij24.pl!

Dodaj swoją ofertę wynajmu ZA DARMO już teraz:

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się