Wypożyczamy skuter wodny

16 lipca 2020, 9:33
Wypożyczamy skuter wodny fot. 

Wynajęcie skutera wodnego to doskonały pomysł na szalone, pełne adrenaliny przejażdżki po akwenach. Ze względu na cenę zakupu takiego sprzętu i uciążliwość transportu lepiej skuter wodny wynająć na miejscu, niż wieźć go ze sobą do miejsca naszego wypoczynku.

Dlaczego warto wynająć skuter wodny?

Jeśli nad wodą spędzamy jedynie kilka, kilkanaście dni w sezonie to korzystniejszą ofertą będzie wynajem skutera wodnego. Koszt jego zakupu, ubezpieczenie, przeglądy, postój w marinie, utrata wartości są znaczne. Jeśli więc nie mieszkamy na stałe nad wodą, lepiej skuter wynajmować w jednej z licznych wypożyczalni sprzętu turystycznego.

Wynajęcie skutera wodnego to świetna rozrywka na wodzie, jednakże trzeba pamiętać o kilku ważnych sprawach.

Jak wypożyczyć skuter wodny?

Do wynajęcia skutera potrzebne jest okazanie dowodu tożsamości, uiszczenie kaucji oraz podpisanie umowy, której jeden z punktów stanowi, że najemca posiada stosowne uprawnienia do prowadzenia skutera wodnego (co najmniej patent sternika motorowodnego). Dla osób nieposiadających uprawnień sternika motorowodnego istnieje możliwość wynajmu skutera wodnego wraz z instruktorem.

Aby pływać na skuterze wodnym musimy posiadać odpowiednie uprawnienia, konkretnie - patent sternika motorowodnego. Taki patent otrzymają osoby, które skończyły 14 lat i zdały egzamin teoretyczny (pisemny) oraz praktyczny.

Jeśli chcesz wynająć skuter wodny sprawdź oferty na portalu wynajmij24.pl

https://wynajmij24.pl/dzialy/sport-i-turystyka/2720/1

Skutery wodne często dysponują dużo większą mocą niż motocykle, a nazwa skuter jest zdradliwa. To maszyny, które bardzo szybko się rozpędzają, natomiast już nie tak szybko się zatrzymują. Jednocześnie nie zapominajmy, że przy dużych prędkościach kontakt z wodą jest podobny do kontaktu z betonem.

Pływamy wynajętym skuterem wodnym. Na co zwracać uwagę?

Trzeba pamiętać, że skuter, tak jak i inne jednostki pływające, nie ma hamulców. Nie da się go od razu zatrzymać, nawet gdy wyłączymy zapłon. Pokona on jeszcze kilkanaście do kilkudziesięciu metrów.

Jeśli zaliczymy upadek, pamiętajmy, by wchodzić na skuter z wody tylko od rufy, czyli od tyłu. Zawsze zakładamy na nadgarstek tzw. zrywkę, która w przypadku wywrotki unieruchamia skuter.

Równie ważna jest kamizelka asekuracyjna - nie należy bez niej pływać. Warto założyć też piankę chroniącą przed wychłodzeniem organizmu.

Zawsze powinniśmy zachować bezpieczną odległość od brzegu, kąpielisk oraz innych jednostek na wodzie.

Posiadasz skutery wodne w swojej działalności? Zacznij je wynajmować i dodatkowo na tym zarabiać. Zamieść swoją ofertę na portalu wynajmij24.pl i zdobądź nowych klientów.

Możliwość zamieszczania bezpłatnych ogłoszeń wynajmu 

W pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość zamieszczenia szerokiej oferty dotyczącej swoich usług dotyczących wynajmu. Tu nie ogranicza Ciebie ilość znaków czy zdjęć. Piszesz swoje rozbudowane oferty, przedstawiasz swoje warunki najmu i zalety dotyczące skorzystania z Twojej oferty. Dodajesz tyle zdjęć, ile potrzebujesz. To Twoja oferta i tylko Ty decydujesz jak bardzo rozbudujesz swoje ogłoszenie by zachęcić klientów do skorzystania z niej.

Dzięki założeniu konta w pierwszym, ogólnopolskim portalu wynajmij24.pl masz możliwość, w każdej chwili edycji swojej oferty – możesz coś zmienić w opisie, dodać nowe informacje, zdjęcia itp. Edytujesz swoją ofertę w każdej chwili. Nic Ciebie nie ogranicza w tym zakresie.

Załóż swoje konto w portalu wynajmij24.pl już teraz i zacznij wystawiać swoje oferty.

https://wynajmij24.pl/login/rejestracja

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się