Wynajmij sobie…biurko do pracy!

2 grudnia 2021, 10:59
Biura do wynajęcia na godziny czy dni cieszą się dużym zainteresowaniem. fot. pixabay.com

Jesteś freelancerem, ale nie potrafisz skupić się na pracy w domu? Nie masz wystarczającej przestrzeni albo po prostu chcesz się wyrwać z przytulnych czterech ścian? Coworking, czyli biura na wynajem może być idealnym rozwiązaniem.

Jak wynająć biuro do pracy?

Coworking, czyli wspólna przestrzeń do pracy, którą można wynająć na godziny, dni lub wykupić miesięczny abonament. Najbardziej przyciąga osoby samozatrudnione i przedsiębiorców, ale również całe korporacyjne zespoły. Przestrzenie coworkingowe powstały jako alternatywy dla pracy w kawiarniach, centrach biznesowych i domowych biurach. Na przestrzeni kilku dekad stał się zjawiskiem globalnym. Tylko w 2019 roku na całym świecie istniało 19 tysięcy przestrzeni coworkingowych.

Najprościej rzecz ujmując, współdzielenie infrastruktury pomaga rozłożyć koszty prowadzenia biura. Przy okazji członkowie różnych środowisk mogą się spotykać i dzielić wiedzą, czy odkrywać nowe pomysły.

- Można u nas wynająć biurka, całe biura, sale konferencyjne, czy na spotkania. Mamy też biura wirtualne, pakiety dla firm pracujących zdalnie, opcję „Home Break”, dla osób, które pracują na co dzień z domu, ale raz na jakiś czas czują potrzebę zmiany otoczenia – wymienia na łamach portalu Strefa Biznesu Katarzyna Bobińska-Marecka, Marketing Manager w gdańskim O4 Coworking.

Przestrzenie coworkingowe to sposób dla rozwijających się firm na ekspansję na nowe obszary i dostęp do nowych puli talentów bez podejmowania ryzyka długoterminowego najmu. Stanowią wygodną przestrzeń dla nowo zatrudnionych pracowników zdalnych, którzy mogą nadal spotykać się i współpracować z kolegami bez konieczności podróżowania zbyt daleko. Są też idealnym miejscem dla freelancerów i osób samozatrudnionych w różnych branżach.

Biura na wynajem do pracy na godziny w Polsce

W Polsce pierwsza wspólna przestrzeń do pracy powstała w 2007 roku.

Na boom rozwoju przestrzeni coworkingowych miał wpływ m.in. kryzys finansowy z 2008 roku, który bardzo zmienił rynek pracy. Znacznie powiększyła się liczba osób samozatrudnionych czy nowozatrudnionych przedsiębiorców. Wielu z nich potrzebowało miejsca do pracy, bo nie chcieli tego robić we własnym domu.

Kolejnym wstrząsem była pandemia COVID-19, która przyspieszyła trend zdalnej pracy. Przestrzeń coworkingowa może być ratunkiem dla indywidualnych pracowników, ale odgrywa również dużą rolę w strategii każdej firmy zmierzającej do przejścia na bardziej elastyczny sposób pracy.

Zobacz też nasz poradnik jak wynająć pomieszczenie na biuro:

Jak wynająć biuro - poradnik

Większość przestrzeni coworkingowych nie wymaga podpisania długoterminowej umowy. Zamiast tego freelancerzy i start-upy mogą skorzystać z krótszych umów najmu i elastycznych warunków płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem, co może pomóc młodym firmom.

Po co wynajmować biuro do pracy na godziny?

Udostępnianie przestrzeni coworkingowej grupie zaangażowanych i skupionych współpracowników to niezawodny sposób na zwiększenie własnej produktywności. Nie tylko trudniej jest odpuścić, gdy ktoś inny jest w pobliżu, ale fizyczne podróżowanie do miejsca przeznaczonego do pracy pomaga uporządkować swój harmonogram. Kolejną zaletą coworkingu jest więcej kreatywności, bo rozmowa z innymi ludźmi potrafi uruchomić nowe procesy myślowe i spojrzeć na problem z różnych perspektyw.

Jak wykazuje badanie przeprowadzone przez Office Nomads oraz Emergent Research, aż 84% użytkowników coworkingów czuje się bardziej zaangażowanych i zmotywowanych do pracy. Aktualnie na świecie jest ok. 35 tys. takich przestrzeni, zajmują one łącznie 521 milionów metrów kwadratowych.

Biurka do wynajęcia w Polsce

Coraz więcej Polskich miast otwiera się na przestrzenie coworkingowe. Wynika to również z coraz większego zainteresowania takim modelem pracy. Biura na wynajem znajdziemy m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Gdyni czy Bielsku-Białej.

W Polsce wiele biur coworkingowych oferuje możliwość zarejestrowania firmy na adres biura, co jest nie tylko znacznym ułatwieniem, ale również możliwością poprawy wizerunku i budowania swojej marki.

Najwięcej biur znajdziemy w Warszawie, to aż 70% wszystkich przestrzeni coworkingowych w Polsce. W całym kraju jest ich około 250.

Jeśli posiadasz przestrzenie biurowe do wynajęcia, możesz teraz bezpłatnie zamieścić swoje ogłoszenia w portalu osób wynajmujących www.wynajmij24.pl. Nieograniczona ilość ogłoszeń ze zdjęciami całkowicie za darmo za zamieszczenie.

Swoje ogłoszenie szybko i łatwo dodasz tu: Dodaj bezpłatne ogłoszenie o wynajmie

Zobacz też nasz poradnik jak dodać swoją pierwszą ofertę do portalu www.wynajmij24.pl :

Jak dodać swoje ogłoszenie w portalu wynajmij24.pl

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się