Wynajmujemy samochód bagażowy do przeprowadzki

28 grudnia 2021, 10:43
Jak wynająć samochód dostawczy? fot. pixabay.com

Nowy rok, nowe plany, nowe realizacje często też związane ze zmianą miejsca zamieszkania. Nie tylko w obecnym mieście, ale też być może w oddalonym o wiele kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania. Jeśli przed nami przeprowadzka, to musimy zorganizować transport bagażowy. Czy lepiej skorzystać z usługi firmy przeprowadzkowej czy może samodzielnie wynająć samochód bagażowy?

Jeżeli nowy rok będziemy witali w nowym mieszkaniu czy też w nowym miejscu życia i pracy, musimy zaplanować oczywiście przeprowadzkę. Oprócz typowo czasowego rozplanowania tego wydarzenia, musimy również opracować logistykę działania – w końcu nasze rzeczy, często ciężkie meble czy sprzęt AGD musimy przewieźć do nowego mieszkania czy domu.

Tu oczywiście, jeśli nie mamy nikogo w rodzinie lub wśród znajomych z samochodem dostawczym, musimy taki transport wynająć.

Jaki samochód wynająć do przeprowadzki?

W internecie znajdziemy wiele firm z branży przeprowadzkowej, które gwarantują nam nie tylko transport, ale również pakowanie i rozpakowywanie naszych rzeczy oraz ustawienie ich w nowym domu i instalację sprzętu. Nie ma się jednak co łudzić, taka opcja jest dość kosztowna. Jeśli chodzi o przewóz rzeczy w obrębie tego samego miasta, to za wynajęcie samochodu dostawczego zapłacimy minimum 100 zł za godzinę pracy. Jeśli będziemy chcieli również wynająć tragarzy do znoszenia i wnoszenia mebli, koszty wzrosną o przynajmniej 30 zł za godzinę za osobę.

Tymczasem nikt z nas tak naprawdę nie jest w stanie oszacować w ilu godzinach zmieścimy się z całą operacją przeprowadzki.

Alternatywą może być wynajęcie samochodu dostawczego od wielu firm, które zajmują się najmem samochodów dostawczych.

Przeprowadzka jest często sporym wyzwaniem nie tylko czasowym, ale przede wszystkim logistycznym. Musimy wtedy bowiem przewieźć niejednokrotnie spore przedmioty z punktu A do B, zaś korzystanie z firm przewozowych może nieraz szokować ceną. 

Wynajęcie samochodu dostawczego z wypożyczalni samochodów.

Takie usługi oferuje wiele firm, głównie wypożyczalnie samochodów. W zależności od rodzaju pojazdu, konkretnej firmy i miasta, w jakim znajduje się dana placówka, ceny i warunki wynajmu mogą się różnić.

Stawki za wynajęcie auta dostawczego różnią się w zależności od lokalizacji, liczby wypożyczalni w okolicy oraz wybranego pojazdu.

Do wypożyczenia samochodu dostawczego wymagane są prawo jazdy oraz dowód osobisty lub paszport. Niektóre firmy wymagają jednak, aby wypożyczający miał ukończone 25 lat. Wynajęcie auta dostawczego sprowadza się zwykle do kilku prostych kroków. Na początek wystarczy bowiem kontakt telefoniczny lub mailowy z wypożyczalnią. Po zapoznaniu się z regulaminem i okazaniu wspomnianych powyżej dokumentów następuje podpisanie umowy.

Samochody dostawcze są często dostarczane klientom we wskazane miejsce. Można też pojechać swoim autem do wypożyczalni, wziąć pojazd dostawczy, a własny samochód zostawić na firmowym parkingu.

Wynajmujemy samochód do przeprowadzki. Co oferują floty samochodów dostawczych na wynajem?

Znajdują się w niej zatem różnej wielkości pojazdy użytkowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Są to zarówno mniejsze dostawczaki jak Peugeot Partner czy Opel Combo, średniej wielkości pojazdy pokroju Volkswagena Transportera czy Mercedesa Vito, jak i duże samochody dostawcze, np. Fiat Ducato czy Ford Transit.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu do przeprowadzki?

Cena wynajmu różni się w zależności od marki i modelu, a także od czasu, na jaki chcemy wynająć dany samochód.

O końcowej cenie decyduje także ilość przejechanych kilometrów oraz ewentualnie skorzystanie z dodatkowych usług oferowanych przez wypożyczalnie. Mowa tu m.in. o wynajmie wózka transportowego, najazdów czy CB radia, a także dodatkowym ubezpieczeniu. Należy też pamiętać, że niektóre wypożyczalnie mogą żądać dodatkowej opłaty za wskazanie, że samochód będzie wykorzystywany także przez innych kierowców niż wynajmujący (dodatkowych kierowców należy wskazać przed zawarciem umowy wynajmu).

Samochód należy oddać w stanie takim, w jakim się go zastało przy odbiorze (zazwyczaj chodzi o umycie, porządek w kabinie, komplet wyposażenia dodatkowego oraz brak uszkodzeń). Niektóre wypożyczalnie mogą też żądać uiszczenia opłaty za anulowanie rezerwacji.

Koszty wynajęcia samochodu bagażowego.

Koszt wynajęcia samochodu bagażowego na dobę zaczyna się w różnych wypożyczalniach od 300 zł do nawet 800 zł. Pobierana jest kaucja zwrotna (na wypadek ewentualnych szkód) w wysokości zwykle od 500 do 1000 zł.

Jednak warto sobie to dokładnie skalkulować, ponieważ może się okazać, że przy bardziej skomplikowanej i długotrwałej przeprowadzce (zwłaszcza do innego miasta) może nas to w sumie taniej wynieść niż wynajęcie firmy przeprowadzkowej.

Więcej o wynajmie samochodów dostawczych

Jeżeli posiadasz samochody dostawcze do wynajęcia, zamieść bezpłatne ogłoszenia wynajmu w portalu www.wynajmij24.pl – możesz zamieścić nieograniczoną ilość swoich ofert wynajmu samochodów dostawczych bez żadnych opłat.

Zobacz, jak zamieścić bezpłatne ogłoszenie wynajmu:

Zobacz jak dodać bezpłatną ofertę do wynajmij24.pl

Dodaj swoją ofertę

Nie kupuj rzeczy na zawsze - wynajmij je na tyle czasu ile potrzebujesz za kilka % ich wartości.
Zaloguj się